1 grudnia 2023

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Zdecydowane zwycięstwo z Orłem Kolno

Olimpia Zambrów odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej pokonując przed własną publicznością zespół Orła Kolno 4:0 (2:0).

Mecz rozpoczął się od ataków zambrowian, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie za sprawą Mariusza Piszczatowskiego, który dostał piłkę w polu karnym i uderzył lewą nogą po długim słupku Piotra Sokołowskiego.

Kilka minut później w znakomitej sytuacji do podwyższenia rezultatu znalazł się Wojciech Kowalczyk, który jednak zgubił piłkę i wylądowała ona w rękach golkipera gości. Jego kolejne uderzenie w pierwszej części spotkania trafiło w słupek.

W 23. minucie groźnie z powietrza uderzał bardzo aktywny w tym meczu Mariusz Piszczatowski, jednak strzał przeleciał niewiele nad poprzeczką. Pięć minut później była kolejna szansa na bramkę, tym razem Wojciech Kowalczyk uderzał nożycami, a strzał instynktownie obronił Piotr Sokołowski.

W 38. minucie zespół z Kolna przeprowadził tak naprawdę pierwszą groźniejszą akcję na bramkę strzeżoną przez Adriana Bebłowskiego. Kolnianie zdołali oddać strzał na bramkę Olimpii, jednak w zamieszaniu podbramkowym, które wynikło w tej sytuacji górą byli defensorzy gospodarzy. Zambrowianie dopięli jednak swego w końcówce pierwszej połowy, w 45. minucie Damian Szczęsny pokonał Sokołowskiego i mieliśmy 2:0 dla Olimpii.

Olimpia Zambrów tuż po przerwie przeprowadziła kolejną akcję po której padła bramka. W 51. minucie gola zdobył Daniel Fiedorczuk. W 74. minucie rzut wolny z około 30 metrów wykonywali gracze kolneńskiego Orła. Groźne uderzenie Marcina Sawki nad poprzeczkę przeniósł Adrian Bebłowski.

Spotkanie było przełomowe dla Olimpii, ponieważ ten zespół odniósł dzisiaj dopiero pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, a zaledwie czwarte w przekroju całego sezonu. Po tym spotkaniu zambrowianie plasują się na 11. pozycji z 23 punktami, a Orzeł jest 12. z jednym punktem mniej i jednym rozegranym spotkaniem więcej.

W następnej kolejce Olimpia zagra na wyjeździe z Sokołem Sokółka, a Orzeł podejmie u siebie lidera rozgrywek – Olimpię Elbląg.

Olimpia Zambrów – Orzeł Kolno 4:0 (2:0)
Bramki: Mariusz Piszczatowski 6′, Damian Szczęsny 45′, Daniel Fiedorczuk 51′, Wojciech Kowalczyk 74′.

Olimpia: Bebłowski – Lis, Olszewski, Modzelewski, Jurczuk, Szczęsny (56′ P. Jastrzębski), Wilczewski (71′ Grzanka), T. Jastrzębski, Fiedorczuk (85′ Porowski), W. Kowalczyk, Piszczatowski (76′ R. Kowalczyk).

Orzeł: Sokołowski – Zawłocki, Prusinowski, Ossowski, Bagiński, Brzeziński (69′ Krzywda), Rydzewski, Gałązka, Chludziński (69′ Kiełczewski), Sawko, Makowski.

Żółte kartki: Modzelewski (24′, Olimpia) – Prusinowski (31′, Orzeł).