20 czerwca 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Olimpia z licencją na grę w II lidze

Olimpia Zambrów otrzymała licencję na grę w II lidze wschodniej w sezonie 2013/14. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nałożyła jednocześnie na klub nadzór infrastrukturalny.

Klub otrzymał licencję na grę na Stadionie Miejskim w Łomży, który wskazał jako obiekt zastępczy, co było wymogiem do uzyskania zgody na grę w II lidze. Władze klubu robią jednak wszystko, aby grać w Zambrowie. Mają nadzieję, że uda się przystosować boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią do drugoligowych wymagań.

– Bardzo chcemy podejmować rywali na własnym boisku w Zambrowie. W tym wypadku konieczne są pewne prace modernizacyjne, które najprawdopodobniej zostaną wkrótce podjęte – powiedział prezes klubu Sławomir Skrzypkowski.

Pierwsze trzy spotkania w II lidze Olimpia rozegra najprawdopodobniej na wyjeździe.

– Wystąpiliśmy z taką prośbą do Polskiego Związku Piłki Nożnej, która wstępnie spotkała się ze zrozumieniem. Wówczas będziemy mieli czas na ewentualną modernizację obiektu – dodał Sławomir Skrzypkowski.

Olimpia rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w poniedziałek 1 lipca. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego kilka dni później rozegrają pierwszy sparing z Pogonią Siedlce (6 lipca). „Biało-niebiescy” drugoligowe zmagania zainaugurują w ostatni weekend lipca.