Dwóch „naszych” w najlepszych jedenastkach
Były zawodnik Olimpii Zambrów Dominik Lemanek oraz wypożyczony z Olimpii do Wissy Szczuczyn Michał Poduch zostali wyróżnieni podczas Podlaskiej Gali Piłkarskiej – Podlaskie Orły. Dominik znalazł się w najlepszej jedenastce open, a Michał – w najlepszej jedenastce III i IV lig podlaskich.
Podlaski Związek Piłki Nożnej wrócił do tradycji nagradzania najlepszych piłkarzy z naszego województwa. W Restauracji Camelot odbyła się Podlaska Gala Piłkarska – Podlaskie Orły.
O wyborze najlepszych zawodników naszego regionu decydowała 8-osobowa kapituła, w skład której wchodzili: Grzegorz Szerszenowicz, Artur Woroniecki, Ryszard Karalus, Jacek Bayer, Sławomir Kopczewski, Wiesław Jancewicz, Mirosław Mojsiuszko, a także Bogusław Nos. Świetna dyspozycja Dominika Lemanka w barmach II-ligowej Olimpii zaowocowała umieszczeniem go w najlepszej jedenastce w kategorii open. Przypomnijmy jednak, że na początku lutego Dominik pożegnał się z zambrowskim klubem i z powodów rodzinnych przeszedł do IV-ligowego MKS-u Ciechanów. Swoją grą, zdaniem kapituły, na wyróżnienie zasłużył także wypożyczony z Olimpii do Wissy Szczuczyn Michał Poduch. Napastnik został umieszczony w najlepszej jedenastce III i IV ligi.
Poniżej prezentujemy wyróżnionych w poszczególnych kategoriach:
Piłka nożna kobiet:
- Marlena Kalisz (DTS Helios Białystok)
- Małgorzata Jezierska (DTS Helios Białystok)
- Karolina Sosna (MOSiR Bielsk Podlaski)
Futsal:
- Izabela Kwapiszewska (Kresowiak Siemiatycze)
- Adrian Citko (MOKS Słoneczny Stok Białystok)
- Jacek Stefanowicz (Elhurt-Elmet Helios Białystok)
Najlepszy junior: Paweł Kaczmarczyk (Jagiellonia Białystok)
Najlepszy trener młodzieży: Tomasz Kulhawik (Jagiellonia Białystok)
Najlepszy zawodnik IV ligi: Karol Kosiński (Tur Bielsk Podlaski)
Najlepszy zawodnik III ligi: Rafał Maćkowski (ŁKS 1926 Łomża / Pogoń Siedlce)
11-stka III i IV ligi:
- Robert Kucharczyk (KS Michałowo)
- Adam Radecki (Jagiellonia II Białystok)
- Marcin Arciszewski (Warmia Grajewo)
- Daniel Kacprzyk (ŁKS 1926 Łomża)
- Maciej Malinowski (ŁKS 1926 Łomża)
- Tomasz Kosicki (KS Wasilków)
- Karol Styś (KS Wasilków)
- Karol Kosiński (Tur Bielsk Podlaski)
- Tomasz Dzierzgowski (Warmia Grajewo)
- Michał Poduch (Olimpia Zambrów / Wissa Szczuczyn)
- Rafał Maćkowski (ŁKS 1926 Łomża / Pogoń Siedlce)
11-stka open:
- Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok)
- Jakub Bartkowski (Wigry Suwałki)
- Adrian Karankiewicz (Wigry Suwałki)
- Sebastian Madera (Jagiellonia Białystok)
- Igors Tarasovs (Jagiellonia Białystok)
- Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok)
- Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok)
- Rafał Grzyb (Jagiellonia Białystok)
- Karol Mackiewicz (Jagiellonia Białystok)
- Karol Świderski (Jagiellonia Białystok)
- Dominik Lemanek (Olimpia Zambrów / MKS Ciechanów)
Najlepszy trener: Michał Probierz (Jagiellonia Białystok)
Najlepszy bramkarz: Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok)
Najlepszy obrońca: Sebastian Madera (Jagiellonia Białystok)
Najlepszy pomocnik: Rafał Grzyb (Jagiellonia Białystok)
Najlepszy napastnik: Karol Świderski (Jagiellonia Białystok)
