11 czerwca 2026

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Zostaliśmy partnerem Jagiellonii Białystok

Olimpia Zambrów będzie partnerem Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Stosowną umowę podpisał w stolicy naszego województwa prezes zambrowskiego klubu Cezary Kulesza.

Oczekiwania włodarzy naszego klubu są bardzo klarowne.

– „My oraz Jagiellonia należymy do wąskiego grona podlaskich klubów występujących na centralnym poziomie rozgrywek w Polsce. Oczywiście chcemy się uczyć od naszego nowego partnera w kontekście szkolenia młodzieży oraz na niwie organizacyjnej. Jaga wyrobiła sobie uznaną markę na arenie ogólnopolskiej i ma bogate doświadczenia wynikające z wieloletniej gry w Ekstraklasie. Stając się klubem partnerskim liczymy na wsparcie merytoryczne dla naszych przedstawicieli. Wierzę, że przy pomocy Jagiellonii możemy rozwinąć się jeszcze bardziej.” – mówi prezes Olimpii Cezary Kulesza.

umowa

Jagiellonia i Olimpia współpracują ze sobą od dawna.

– „Nasza wzajemne relacje oceniam bardzo dobrze. Do tej pory nasza nieformalna współpraca na niwie sportowej układała się bardzo pomyślnie. W naszym zespole występują lub występowali zawodnicy wypożyczeni z Jagi, którzy zbierali cenne doświadczenia w piłce seniorskiej. Mam nadzieję, że podpisana dzisiaj umowa jeszcze bardziej rozszerzy naszą współpracę.” – podkreśla Kulesza.

Swojego zadowolenia nie kryje również Sławomir Kopczewski, dyrektor jagiellońskiej Akademii.

– „Zawierając tę umowę z czołowym podlaskim klubem cieszymy się, że konsolidujemy siły w celu wspólnego rozwoju. Zależy nam, aby Olimpia stale się rozwijała. My ze swojej strony zapewniamy wsparcie merytoryczne klubowi z Zambrowa. Silne piłkarskie Podlasie jest naszym wspólnym interesem.” – podkreślał Kopczewski.

Olimpia Zambrów jest kolejnym klubem partnerskim Jagiellonii. Wcześniej podobne umowy Jagiellonią zawarli przedstawiciele BKS-u Lublin, Falconu Sokółka, Warmii Grajewo i Akademii Piłkarskiej Ostróda.

Źródło: www.jagiellonia.pl