Przed nami trudny mecz z Siarką. Nadejdzie przełamanie pod wodzą nowego szkoleniowca?
Olimpia Zambrów zagra u siebie z Siarką Tarnobrzeg. Będzie to drugie w tym roku domowe spotkanie zambrowian w II lidze centralnej sezonu 2016/2017. Na ławce trenerskiej zadebiutuje w tym meczu nowy szkoleniowiec biało-niebieskich Tomasz Kulawik. Zapraszamy wszystkich kibiców.
W swoim kolejnym meczu w II lidze Olimpia Zambrów zmierzy się przed własną publicznością z drużyną Siarki Tarnobrzeg. Mecz odbędzie się jutro, 18 marca o godzinie 15:00 na stadionie miejskim przy ul. Wyszyńskiego.
Olimpia źle rozpoczęła rundę wiosenną. Najpierw została rozbita u siebie przez Legionovię Legionowo 5:1, a tydzień temu przegrała na wyjeździe z niżej notowanym ROW-em 1964 Rybnik 2:0. Na domiar złego w ostatnich sześciu spotkaniach ligowych Olimpia nie wygrała ani razu. Ostatnia porażka spowodowała spadek naszej ekipy na 11. miejsce. Olimpia musi zacząć punktować, bowiem do strefy spadkowej traci już tylko 3 punkty.
Przypomnijmy, że ostatnie wyniki nie spodobały się Zarządowi klubu, który postanowił rozstać się z trenerem Piotrem Rzepką. W minioną środę nowym szkoleniowcem Olimpii został były reprezentant Polski Tomasz Kulawik. Jutrzejszy mecz będzie jego debiutem na ławce trenerskiej zambrowskiego klubu.
Z pewnością w najbliższym meczu nie będzie łatwo o punkty, bowiem jutrzejszy rywal naszej drużyny – Siarka Tarnobrzeg znajduje się na 5. miejscu w tabeli. Na swoim koncie ma 32 punkty. Na bilans zespołu z Tarnobrzegu składa się 8 wygranych, 9 remisów i 4 porażki. Szczególną uwagę defensywa zambrowian powinna zwrócić na pomocnika Daniela Koczona, który w tym sezonie do siatki rywali trafiał już 7 razy.
W rundzie jesiennej w konfrontacji obu zespołów zdecydowanie lepsza okazała się Siarka, która na własnym obiekcja pokonała biało-niebieskich 3:0. Wówczas po jednej bramce zdobyli: Marcin Stefanik, Konrad Stępień i Daniel Koczon.
Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a Siarką Tarnobrzeg poprowadzi Łukasz Karski ze Słupska. Arbiter ten w tym sezonie prowadził już jeden wygrany przez Olimpię mecz z Kotwicą Kołobrzeg. Miejmy nadzieję, że jutrzejsze spotkanie dostarczy biało-niebieskim kolejne punkty, dzięki którym Olimpia umocni się w środkowej strefie tabeli.
W imieniu prezesa Olimpii Zambrów Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:
Olimpia Zambrów – Siarka Tarnobrzeg
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 18 marca, godzina 15:00
Ceny biletów na mecz z Siarką: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy (emeryci/renciści).
Pozostałe pary drużyn 22. kolejki II ligi:
- ROW 1964 Rybnik – Kotwica Kołobrzeg
- Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg
- Polonia Warszawa – Warta Poznań
- Odra Opole – GKS Bełchatów
- Polonia Bytom – Gryf Wejherowo
- Raków Częstochowa – Legionovia Legionowo
- Błękitni Stargard – Radomiak Radom
- Rozwój Katowice – Puszcza Niepołomice
