2 października 2023

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

OFICJALNE OTWARCIE KORTÓW TENISOWYCH

W dniu wczorajszym odbyło się oficjalne otwarcie kortów tenisowych na terenie obiektu sportowego Olimpii Zambrów.  W ramach otwarcia rozegrano pierwszy turniej na nowej hali.

 

Miasto Zambrów pod koniec 2021 roku rozstrzygnęło przetarg na budowę kortów tenisowych na terenie Stadionu Miejskiego w Zambrowie. Przetarg ten wygrała firma InterHall Sp. z o.o. Prace zakończono w grudniu 2022 roku. Cała inwestycja opiewała na kwotę ponad 2,2 miliona złotych i została sfinansowana w całości ze środków budżetu Miasta Zambrów. 

 

Przed rozegraniem turnieju oficjalnie głos zabrał Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski. Następnie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przez Kazimierza Dąbrowskiego, Krzysztofa Burtę oraz Wojciecha Brzozowskiego. 

 

 

Obiekt składa się z trzech odkrytych kortów tenisowych na polu prostokąta o bokach 52,5×36,0 m oraz pojedynczego kortu przykrytego halą o wymiarach 36×18 m. Kort jest zadaszony stałą halą łukową typu namiotowego i posiada sztuczne oświetlenie na czterech masztach stalowych. Hala jest ogrzewana i umożliwia korzystanie z niej również w sezonie jesienno-zimowym. 

 

Wszystkie korty posiadają nawierzchnię typu mączka syntetyczna Clay, która została położona na podbudowie betonowej. Wokół kortów odkrytych wykonano ogrodzenie ok. 2 m zintegrowane z piłkochwytem wysokości 4 m, który od strony boiska będzie miał wysokość aż 6 m. W ogrodzeniu wykonano furtkę wejściową i bramę serwisową.

 

Otwarciu hali towarzyszył deblowy turniej o puchar Burmistrza Miasta. Wzięło w nim udział 16 zawodników, którzy rywalizowali w czterech grupach. Dla trzech najlepszych par przewidziano nagrody o wartości łącznej prawie 1000 złotych. Natomiast wszystkie pary półfinałowe otrzymały puchary ufundowane przez Burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego.

 

Poniżej fotorelacja oraz video z uroczystego otwarcia kortów tenisowych dzięki uprzejmości zambrowiacy.pl