„NIE KIWAJ, AŻ ODPOWIESZ” | SERIA PYTAŃ – KAMIL ZALEWSKI

Kolejny z serii wywiadów z cyklu „Nie kiwaj, aż odpowiesz”! Tym razem porozmawiamy i poznamy bliżej naszego klasowego napastnika! Konkretnie będzie, to nasz najlepszy strzelec od początku XXI wieku! Mianowicie przed Państwem strzelec wyborowy – Kamil Zalewski, który od rundy wiosennej sezonu 2017/2018 strzelił aż 140 bramek w oficjalnych meczach ligowych dla naszego zespołu! Zapraszamy do obowiązkowej lektury! 🙂

1. W jakim wieku miałeś pierwszy kontakt z piłką nożną i gdzie ?

 

Pierwszy kontakt z piłką nożną miałem, jak pewnie większość chłopaków – na podwórku. Będąc dzieckiem grałem głównie z kolegami. Jeśli mówimy o treningach piłkarskich, to wszystko zaczęło się w pierwszej klasie szkoły podstawowej na turnieju w Siemiatyczach, po którym zostałem wybrany do najmłodszego rocznika drużyny Cresovii. Później grałem tam aż do wieku seniora, pokonując wszystkie szczeble młodzieżowe.

 

2. Czy jest ktoś kto miał duży wpływ na twoją karierę piłkarską ? 

 

Na pewno rodzice mieli duży wpływ na moją przygodę z piłką. Bardzo mocno podzielali moją pasję i dopingowali na każdym kroku.

 

3. Jak trafiłeś do Olimpii Zambrów ? 

 

Do Olimpii trafiłem po rozmowie z ówczesnym trenerem Wiesławem Jancewiczem, który namawiał mnie na dołączenie do drużyny. Po rozwiązaniu umowy z Sokołem Ostróda zdecydowałem się na przyjście do Zambrowa i jestem tutaj już od pięciu lat.

 

4. Jak podoba Ci się w Zambrowie ? 

 

W klubie od początku mojego pobytu panuje świetna atmosfera i nic się w tym przypadku nie zmienia.

 

5. Twoja kariera ? W jakich klubach grałeś ?

 

Podczas przygody z piłką występowałem w pięciu klubach. Zaczynałem w rodzinnych Siemiatyczach w zespole Cresovii, potem trafiłem do Siarki Tarnobrzeg, następnie Ruch Wysokie Mazowieckie, Sokół Ostróda i Olimpia Zambrów.

 

6. Wymarzony klub ? 

 

FC Barcelona. 

 

7. Ulubiony sportowiec ?

 

Obecnie Leo Messi, a wcześniej Brazylijczyk Ronaldo. Podobnie, jak Messi robił z piłką niesamowite rzeczy.

 

8. Ulubiony trener ? 

 

Pep Guardiola – za charyzmę oraz styl w jakim grają drużyny pod jego wodzą.

 

9. Twój najmilszy moment w karierze piłkarza ? 

 

Najmilszy moment, to na pewno zwycięstwa w Wojewódzkim Pucharze Polski z Olimpią oraz awans do 2 ligi z Siarką Tarnobrzeg w sezonie 2011/2012.

 

10. Ulubiona potrawa ?

 

Nie mam jednej, którą lubię najbardziej, natomiast na pewno jedna z ulubionych, to lasagne.

 

11. Ulubiony napój ? 

 

Herbata mrożona.

 

12. Ulubiony deser ?

 

Beza i szarlotka z lodami. 

 

13. Wymarzone wakacje gdzie i z kim ? 

 

Nieważne gdzie, ważne z kim. Gdybym miał jednak wybierać jedno miejsce, to byłoby to Los Angeles z żoną i córką. Byłem już w Nowym Jorku i Stany Zjednoczone zrobiły na mnie niesamowite wrażenie.

 

14. Gdybyś nie grał w piłkę to ? 

 

Szczerze mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Od zawsze byłem zdeterminowany, aby grać w piłkę, ale gdyby nie piłka, to pewnie próbowałbym sił w jakiejś innej dyscyplinie. Na pewno zostałbym przy sporcie.

 

15. Co byś zrobił gdybyś miał milion euro ? 

 

Milion euro, to bardzo duża kwota, więc będąc jej posiadaczem na pewno zadbałbym o to, aby rodzinie nigdy niczego nie brakowało. Zainwestowałbym w nieruchomości, część przeznaczyłbym na super wakacje, wpłaciłbym też kwotę na jakiś szczytny cel charytatywny, najpewniej dla małych dzieci.

 

16. Jakie masz hobby ? 

 

Moje hobby, to piłka nożna i podróże. Lubię też obejrzeć jakiś dobry film lub serial, czy mecz w telewizji.

 

17. Ulubiona książka ? 

 

Nie mam takiej.

 

18. Ulubiony film ? 

 

Cała seria „Uprowadzonej”. Natomiast najbardziej zapadł mi w pamięć serial „Prison Break”, który oglądałem kilka razy. Świetna produkcja.

 

19. Ulubione buty do gry ? 

 

Mizuno.

 

20. Największy żartowniś w drużynie ? 

 

Nie będę oryginalny w tym przypadku i powiem, że Przemek Jastrzębski.