25 lutego 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

TRANSFERY | ADAM PAZIO ZAWODNIKIEM OLIMPII

Miło nam zakomunikować o czwartym wzmocnieniu w aktualnym okienku transferowym! Nowym zawodnikiem Olimpii Zambrów został występujący na pozycji bocznego obrońcy Adam Pazio! Poprzednio był on zawodnikiem drugoligowej Polonii Warszawa, w której występował przez kilka ostatnich sezonów.

 

Adam to 30-letni, bardzo doświadczony zawodnik. Jest wychowankiem Huraganu Wołomin, skąd trafił do młodzieżowej Polonii Warszawa, aby następnie w sezonie 2011/2012 zasilić kadrę seniorskiej Polonii, a tam zadebiutować w Ekstraklasie. Po kilku sezonach w „Czarnych Koszulach” kontynuował grę w Lechii Gdańsk, skąd przeniósł się Podbeskidzia Bielsko-Biała, a stamtąd do Ruchu Chorzów. Łącznie w Ekstraklasie zanotował aż 92 występy! 

 

Kolejnym etapem kariery była Pogoń Siedlce oraz Kotwica Kołobrzeg, natomiast od sezonu 2020/2021 ponowie rozpoczął grę w Polonii Warszawa, z którą w poprzednim sezonie wywalczył awans do II ligi, mocno przyczyniając się do awansu, dokładając do niego siedem bramek oraz pięć asyst w 33 spotkaniach ubiegłego sezonu. W przeszłości był również młodzieżowym reprezentantem Polski! 

 

Jak widzimy dorobek meczowy w karierze ma bardzo pokaźny – co cieszy niezmiernie! To świetna wiadomość, że tak doświadczony zawodnik trafił do naszego klubu! Tak, więc witamy w Zambrowie Adam! 🙂 Życzymy samych najlepszych i niezapomnianych chwil w barwach Olimpii! 🙂