16 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Udana inauguracja w Mońkach

W spotkaniu 1. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Olimpia Zambrów pokonała na wyjeździe ekipę Promienia Mońki 2:1 (1:1).

Na prowadzenie niespodziewanie w 42. minucie wyszli niżej notowani gospodarze, którzy zdobyli bramkę za sprawą Grzegorza Kiszły.

Zaledwie minutę potrzebowali zambrowianie, aby doprowadzić do wyrównania. Już w 43. minucie do bramki zespołu z Moniek trafił Wojciech Kowalczyk. W 61. minucie trzy punkty dla zespołu z Zambrowa zapewnił Hubert Karwacki.

Wypowiedź Kamila Rosińskiego (trener Olimpii Zambrów): Mecz w Mońkach nie był porywającym widowiskiem. Gra była szarpana. Brakowało składnych akcji. Mało było sytuacji bramkowych. Ogólnie widowisko można uznać za bardzo słabe w wykonaniu jednej, jak i drugiej drużyny. Trzeba przyznać, że jeszcze wiele musimy poprawić żeby nasza gra jakoś wyglądała. Z drugiej jednak strony trzeba się cieszyć ze zwycięstwa. Promień nie rozegrał dobrego meczu, ale bardzo utrudniał nam osiągnięcie celu jakim było zwycięstwo w Mońkach.

Promień Mońki – Olimpia Zambrów 1:2 (1:1)
Bramki: Grzegorz Kiszło 42′ – Wojciech Kowalczyk 43′, Hubert Karwacki 61′.

Olimpia: 90. Bebłowski – 18. Modzelewski, 6. Olszewski, 2. Naliwajko, 4. Szczepanik – 14. Staniórski, 9. Karwacki, 16. Fiedorczuk (89′ 20. Gosk), 8. Piesiecki (68′ 10. Jastrzębski)- 11. Wójcik (61′ 17. Piszczatowski, 13. W. Kowalczyk (85′ 5. Król).