29 kwietnia 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Jednobramkowe zwycięstwo z Vęgorią

W spotkaniu 10. kolejki III ligi Olimpia Zambrów pokonała na własnym boisku Vęgorię Węgorzewo 1:0 (1:0).

W Zambrowie decydująca bramka padła już w 4. minucie, a jej autorem okazał się pozyskany z Supraślanki Supraśl Paweł Piesiecki. Pomocnik gospodarzy przejął piłkę wybitą głową przez obrońcę Vęgorii i z stosunkowo niewielkiej odległości umieścił futbolówkę w siatce.

Szansę na zdobycie drugiej bramki Olimpia miała w 13. minucie, gdy Wojciech Kowalczyk próbował lobować golkipera gości, co mu się udało, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Po pół godzinie gry świetnej okazji nie wykorzystał Mariusz Machniak, który przegrał pojedynek z bramkarzem Olimpii Adrianem Bebłowskim. Chwilę później znowu fenomenalnie spisał się Bebłowski, który obronił groźny strzał jednego z rywali, a następnie dobitkę. Dwie szanse na zdobycie bramki miał jeszcze Wojciech Kowalczyk, jednak w pierwszym przypadku trafił w słupek, natomiast w drugiej sytuacji stracił piłkę na rzecz golkipera Vęgorii.

Niespełna dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony bramce Vęgorii zagroził Rafał Szczepanik, który oddał groźny strzał z rzutu wolnego, swojej ostatniej szansy na zdobycie bramki goście nie wykorzystali w 64. minucie, gdy niecelnie wślizgiem uderzał Koleśnik.

Olimpia Zambrów – Vęgoria Węgorzewo 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Piesiecki 4′.