15 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Niespodziewany remis z Promieniem

Zaskakujący rezultat padł w Zambrowie, gdzie miejscowa Olimpia podejmowała Promień. Zambrowianie zremisowali z Promieniem Mońki 1:1 (0:1).

Początek meczu to przewaga Promienia, który strzał na bramkę Olimpii oddał już w 2. minucie za sprawą Leszka Zawadzkiego. Około 24 minuty dwie kolejne bardzo groźne akcje przeprowadzili goście, a nieskutecznie uderzali Radosław Rybołowicz i Grzegorz Andrzejewski. W 34. minucie zagranie dobrze dysponowanego Adriana Citko na bramkę zamienił Marek Kulikowski i dał prowadzenie Promieniowi. W pierwszej odsłonie kilka groźnych sytuacji pod bramką Promienia stworzyli zambrowianie, niestety zabrakło skutecznego wykończenia.

W drugiej połowie oglądaliśmy wyrównane widowisko przez nieco ponad kwadrans, gdy w obu drużynach grało po jedenastu zawodników. W 61. minucie za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał Grzegorz Andrzejewski i od tego momentu optyczną przewagę posiadali gospodarze. W 78. minucie piłka znalazła się w bramce strzeżonej przez Piotra Kulgawczuka, jednak zdaniem arbitra liniowego uderzający Mateusz Butkiewicz znajdował się na pozycji spalonej.

W 80. minucie do wyrównania doprowadził wprowadzony w drugiej połowie Wojciech Kowalczyk, który strzałem głową pokonał golkipera rywali. Sześć minut później swoją szansę zmarnował Mateusz Butkiewicz, którego uderzenie z czterech metrów przeleciało nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry rzut wolny z odległości 18 metrów egzekwował Tomasz Jakuszewski, a jego strzał przeleciał minimalnie nad bramką gości.

Warto zauważyć, że warunki do gry nie były najlepsze, czego dobitnym przykładem jest Jarosław Modzelewski (Olimpia), który musiał opuścić boisko już po pierwszej połowie z powodu kontuzji. W meczu, który obfitował w liczne ostre starcia, nie zobaczyliśmy zbyt wielu składnych akcji w wykonaniu zarówno Olimpii, jak i Promienia.

Olimpia Zambrów – Promień Mońki 1:1 (0:1)
Bramki: Wojciech Kowalczyk 80′ – Marek Kulikowski 34′.

Olimpia: Bebłowski – Kesler, Jurgielewicz, Zalewski, Korzątkowski – Karwacki (68′ Fiedorczuk), Jakuszewski, Modzelewski (46′ Olszewski), Butkiewicz – Sokół (52′ Kowalczyk), Kobeszko. Trener: Zbigniew Skoczylas.

Promień: Kulgawczuk – Koźlik, Zawadzki, Lorenc, Młodzianowski – Kulikowski (58′ Żukowski), Rybołowicz, Piesiecki (65′ Kobrzyniecki), Andrzejewski – Kiszło (83′ Bagiński), Citko (90′ Pilczuk). Trener: Leszek Zawadzki.

Żółte kartki: Andrzejewski, Kiszło, Kobrzyniecki (Promień) – Zalewski, Jurgielewicz, Korzątkowski (Olimpia).

Czerwona kartka: Andrzejewski (Promień, 61′ za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Swajda (Siemiatycze).