16 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Udany start w Korszach i awans w tabeli

Udanie rundę wiosenną III ligi zainaugurował zespół Olimpii, który pokonał na wyjeździe MKS Korsze 2:1 i awansował z piątego na czwarte miejsce w tabeli. Zambrowianie wygrali pomimo tego, iż przez ponad pół godziny grali w osłabieniu.

Znakomitą szansę na objęcie prowadzenia Olimpia stworzyła sobie już w 2. minucie, gdy piłka uderzona głową przez Michała Poducha trafiła w poprzeczkę. Napastnik Olimpii zdecydowanie lepiej poradził sobie w 30. minucie, gdy po raz pierwszy pokonał Macieja Krupiczojcia. Kolejną bramkę debiutujący zarówno w barwach Olimpii, jak i na szczeblu III ligi Michał Poduch zdobył po upływie niespełna 180 sekund. W pierwszej połowie Olimpia stworzyła sobie jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia rezultatu, jednak w każdej z akcji zabrakło jedynie skutecznego wykończenia.

Zaledwie moment po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę meczu na boisku rozległ się kolejny, który sygnalizował… rzut karny dla gospodarzy. Arbiter Tomasz Wira dopatrzył się rzekomego przewinienia Łukasza Piłatowskiego na Michale Millerze i bez wahania wskazał na jedenasty metr karząc jednocześnie obrońcę Olimpii żółtą kartką. Rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Piwiszkis, który dał gospodarzom promyk nadziei na korzystny rezultat. Kolejny promyk dał MKS-owi w 58. minucie sędzia, który pokazał drugą żółtą kartkę Łukaszowi Piłatowskiego i od tego momentu zambrowianie grali w osłabieniu. „Biało-niebiescy” pomimo gry na fatalnej murawie i kontrowersyjnych decyzji sędziego dowieźli prowadzenie do końca meczu i zasłużenie dopisali do swojego dorobku punktowego trzy oczka.

– Mecz mogliśmy wygrać wyżej, ponieważ było jeszcze kilka okazji do zdobycia gola. Druga część gry to walka z kiepskim boiskiem i sędziami. Po przerwie podyktowany został przeciwko nam karny z kapelusza, a przez ostatnie pół godziny graliśmy w dziesiątkę. Nie wnikając w szczegóły odnieśliśmy zwycięstwo, czyli udanie zainaugurowaliśmy wiosnę – powiedział po meczu grający trener Olimpii Krzysztof Zalewski.

Następny mecz Olimpia Zambrów rozegra 31 marca (sobota), gdy przed własną publicznością podejmie ostatni w tabeli zespół Czarnych Olecko. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 15:00.

MKS Korsze – Olimpia Zambrów 1:2 (0:2)
Bramki: Krzysztof Piwiszkis 46′ (k) – Michał Poduch 30′, 33′.

MKS: Krupiczojć – Miłoszewski, Branicki, Fedczak, Piotr Sawicki (80′ Mikołajczyk), Chwaszczewski (70′ Solecki), Piwiszkis, Paweł Sawicki (55′ Romanowski), Roksela, Miller, Kozłowski.

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Jóźwiak, Piłatowski, Szczepanik – Hryszko, Dołubizna (88′ Ferenc), M. Kuczałek (88′ Wiśniewski), Trzaska (78′ D. Kuczałek), Zalewski – Poduch (85′ Jaworowski).

Żółte kartki: Chwaszczewski (MKS) – Łukasz Piłatowski, Bartłomiej Dołubizna, Michał Poduch (Olimpia).

Czerwona kartka: Łukasz Piłatowski (58′, za drugą żółtą).

Sędzia: Tomasz Wira (Elbląg).