2 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Zwycięstwo w Braniewie

W 27. kolejce III ligi Olimpia pokonała na wyjeździe Zatokę Braniewo 3:1 (0:1) i traci już zaledwie punkt do drugiej w tabeli Warmii Grajewo. Po stronie „biało-niebieskich” na listę strzelców wpisywali się Mateusz Butkiewicz i dwukrotnie Michał Poduch.

Od początku spotkania widoczna była zdecydowana przewaga piłkarzy Olimpii. W pierwszym kwadransie Olimpia stworzyła sobie aż trzy stuprocentowe sytuacje, natomiast w całej pierwszej połowie zambrowianie zmarnowali aż siedem „setek”. W 36. minucie „biało-niebiescy” niespodziewanie stracili bramkę. Jeden z rywali zdecydował się na strzał z dystansu, piłka przypadkowo odbiła się od obrońcy i po dobitce wpadła do pustej bramki Olimpii. W pierwszej połowie podopiecznym Krzysztofa Zalewskiego nie udało się już doprowadzić do wyrównania.

W drugiej odsłonie Olimpii udało się udokumentować swoją bezdyskusyjną przewagę bramkami. W 55. minucie na uderzenie lewą nogą zdecydował się Mateusz Butkiewicz, a futbolówka wpadła w samo okienko bramki rywali. Osiem minut później po akcji Mateusza Butkiewicza formalności dopełnił Michał Poduch, który dał zambrowianom prowadzenie. W 74. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michał Poduch, który wykorzystał dobre podanie od prowadzonego na boisko w drugiej połowie Tomasza Jaworowskiego.

– W pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwników stwarzając mnóstwo sytuacji podbramkowych, jednak jakimś cudem to my w 35. minucie straciliśmy bramkę. Graliśmy bardzo dobrze, jednak nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki rywali. W drugiej połowie otworzyliśmy worek z bramkami zdobywając trzy gole praktycznie w kwadrans – powiedział po meczu Krzysztof Zalewski, grający trener Olimpii Zambrów.

W składzie Olimpii ponownie zabrakło kontuzjowanego stopera – Łukasza Piłatowskiego.

– Łukasz rozpoczął lekkie treningi, jednak jego występy w tym sezonie stoją pod znakiem zapytania – wyjaśnił Krzysztof Zalewski.

Zatoka Braniewo – Olimpia Zambrów 1:3 (1:0)
Bramki: Łukasz Ptak 36′ – Mateusz Butkiewicz 55′, Michał Poduch 63′, 74′.

Zatoka: Łastówka – Trejmak, Ptaszyński, D. Sorkowicz, Matelski, M. Sorkowicz, A. Lewandowski, P. Lewandowski, Śniegocki, Ptak, Jakimowicz (66′ Wolak).

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Jóźwiak, Szczepanik, Hryszko – D. Kuczałek (54′ Jaworowski), Dołubizna, Grzybowski, Trzaska – Butkiewicz (88′ Wiśniewski), Poduch.

Żółte kartki: Jóźwiak, Dołubizna, Poduch (Olimpia).

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn).