2 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Podział punktów w Dąbrowie Białostockiej

Olimpia Zambrów w spotkaniu w ramach 29. kolejki III ligi zremisowała na wyjeździe z Dębem Dąbrowa Białostocka 1:1 (0:0). Gola dla zambrowian zdobył Mateusz Butkiewicz. Fotorelację z meczu można obejrzeć klikając tutaj.

Olimpia Zambrów i Dąb Dąbrowa Białostocka to dwa najlepiej spisujące się wiosną w III lidze zespoły z województwa podlaskiego. Miało to przełożenie na wydarzenia boiskowe i jakość gry w niedzielne popołudnie, bowiem spotkanie Dąb – Olimpia stało na naprawdę wysokim poziomie.

W pierwszej połowie to Olimpia była dominującą stroną, która konstruowała więcej groźnych akcji pod bramką przeciwnika. Gol dla podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego padł jednak dopiero po przerwie, a mianowicie w 63. minucie, gdy futbolówkę w bramce Dębu umieścił Mateusz Butkiewicz. W kolejnych minutach swoje szanse na podwyższenie rezultatu zmarnowali Michał Hryszko i Łukasz Grzybowski. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 82. minucie, gdy wybiegającego z bramki Piotra Czaplińskiego uprzedził… defensor Olimpii, który odbił piłkę, a ta zupełnie przypadkowo znalazła się pod nogami Macieja Orpika. Pomocnik gospodarzy bez kłopotów trafił do pustej bramki i uchronił zespół z Dąbrowy Białostockiej przed pierwszą porażką w rundzie wiosennej. W końcówce meczu z boiska „wyleciał” Krzysztof Zalewski, który został ukarany drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartką.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Olimpia piastuje piątą lokatę z 51 punktami na koncie. Zambrowianie mają jednak realne szanse na zajęcie trzeciego miejsca w III lidze. W ostatniej serii gier Olimpia Zambrów przed własną publicznością podejmie jedenastą w tabeli Mrągowię Mrągowo.

Dąb Dąbrowa Białostocka – Olimpia Zambrów 1:1 (0:0)
Bramki: Maciej Orpik 82′ – Mateusz Butkiewicz 63′.

Dąb: Nowajczyk – Łabieniec, Doroszczyk (46′ Budnik), Markiewicz, Biernacki – Ł. Sołowiej, Dzienis, Speichler, Bondziul – Orpik (90′ M. Sołowiej), Toczydłowski (72′ Kiljańczyk).

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Jóźwiak, Piłatowski, Szczepanik – Hryszko, Zalewski, Dołubizna, Butkiewicz (74′ Poduch) – Grzybowski, Jaworowski (71′ Trzaska).

Żółte kartki: Markiewicz (Dąb) – Dołubizna, Piłatowski, Zalewski (Olimpia).

Czerwona kartka: Zalewski (za drugą żółtą, Olimpia).

Sędzia: Paweł Graczyk (Białystok).