14 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Wyjazdowe zwycięstwo z GKS-em Wikielec

Kolejne 3 punkty zdobyła nasza drużyna w rozegranym w minioną sobotę wyjazdowym starciu z GKS-em Wikielec. Olimpia pokonała rywala aż 4:0, notując tym samym trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

W minioną sobotę, 2 czerwca Olimpia Zambrów rozegrała wyjazdowy mecz w ramach 32. kolejki I grupy III ligi. Rywalem był znajdujący się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli GKS Wikielec.

Olimpia przed tym spotkaniem zanotowała dwa ligowe zwycięstwa z rzędu i chciała podtrzymać tę passę. Mimo, że z zambrowskim klubem w minionym tygodniu pożegnał się trener Wiesław Jancewicz, biało-niebiescy wyszli na ten mecz mocno zmobilizowani.

Już w pierwszej połowie Olimpia zdołała dwukrotnie pokonać bramkarza GKS-u. Najpierw w 27. minucie meczu piłkę do bramki skierował Kamil Jackiewicz, a tuż przed przerwą drugą bramkę dla zambrowian zdobył Kamil Zalewski.

W drugiej połowie kibice zgromadzenia na stadionie w Wikielcu obejrzeli jeszcze dwie bramki. Wszystkie padły na przestrzeni zaledwie dziesięciu minut, a ich autorem był Kamil Zalewski, który tym samym zanotował hat-tricka. Do siatki rywala trafiał on kolejno w 55. i 65. minucie spotkania, pieczętując tym samym pewne zwycięstwo zambrowskiego klubu. Tym samym zambrowianie, którzy mają już pewne utrzymanie w III lidze, zanotowali szesnaste zwycięstwo w tym sezonie i z dorobkiem 50 punktów awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli.

GKS Wikielec – Olimpia Zambrów 0:4
27′ Kamil Jackiewicz, 43′, 55′, 65′ Kamil Zalewski

W sobotnim spotkaniu duet napastników Jackiewicz – Zalewski potwierdził swoją świetną dyspozycję. Szczególnie dobrą formą wykazuje się w ostatnim czasie ten drugi, który z 17 bramkami na koncie (wspólnie z Kamilem Żylskim z Sokoła Aleksandrów Łódzki) jest już drugi w klasyfikacji strzelców I grupy III ligi. Do prowadzącego w tym zestawieniu Wojciecha Wociala z Victorii Sulejówek traci on dwa gole. Biorąc pod uwagę fakt, że do końca sezonu pozostały jeszcze dwa spotkania, korona króla strzelców jest jak najbardziej w zasięgu Kamila Zalewskiego.

Kolejne ligowe spotkanie Olimpia rozegra w najbliższą sobotę, 9 czerwca. Wówczas na własnym stadionie podejmie Pelikana Łowicz. Będzie to jednocześnie ostatni domowy mecz ligowy Olimpii w tym sezonie.