21 lutego 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Jutro sparing z Polonią Warszawa

Olimpia Zambrów podejmie Polonię Warszawa. Będzie to czwarte spotkanie sparingowe przed rozpoczęciem nowego sezonu III ligi. Mecz odbędzie się w Warszawie.

Już jutro, 21 lipca zambrowianie w kolejnym meczu kontrolnym zagrają z utytułowanym rywalem – dwukrotnym mistrzem Polski (1946, 2000), trzykrotnym wicemistrzem Polski (1921, 1926, 1998), dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski (1952, 2001) – Polonią Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w Warszawie. Początek o godzinie 12:00.

Ostatni raz Olimpia mierzyła się z Polonią Warszawa w minionym sezonie, w ramach I grupy III ligi. Wówczas w Zambrowie biało-niebiescy pokonali zespół „Czarnych koszul” 1:0, natomiast w Warszawie zambrowianie przegrali z gospodarzami 0:2.

Do tej pory zawodnicy Polonii, w ramach przygotowań do nowego sezonu, rozegrali 2 sparingi. Najpierw podejmowali Victorię Sulejówek, a ostatnio – Ursus Warszawa. Oba te mecze zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Dla Olimpii mecz z Polonią będzie z z kolei czwartą grą kontrolną. Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu Olimpia Zambrów bezbramkowo zremisowała w Olecku z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki. W drugim meczu towarzyskim, rozegranym na boisku bocznym w Zambrowie, podopieczni Artura Woronieckiego ulegli natomiast Zniczowi Biała Piska 0:4. Kilka godzin później zambrowianie wygrali w Mielniku z III-ligowym Podlasiem Biała Podlaska 5:3. Bramki w tym spotkaniu dla Olimpii zdobyli: Kamil Zalewski (trzy), Emil Łupiński i zawodnik testowany.

Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów
Warszawa (ul. Konwiktorska 6 – boisko główne), 21 lipca 2018, godzina 12:00