10 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Olimpia Zambrów pokonana przed własną publicznością

Olimpia Zambrów, mimo walki do ostatniej minuty spotkania nie zdołała wyrównać wyniku meczu. W 6. kolejce III ligi grupy I uległa przed własną publicznością 1:2 Jagiellonii II Białystok.

Wynik otworzyła drużyna gości. Eryk Matus w 29. minucie spotkania strzelił pierwszą bramkę dla Jagiellonii II Białystok. Podwyższenie wyniku nastąpiło po błędzie bramkarza Jakuba Bielińskiego. Sytuację pewnie wykorzystał Maciej Mas, który skierował piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później sędzia główny dyktuje rzut karny po faulu na Kamilu Zalewskim. Xavier Dziekoński broni rzut karny wykonywany przez Kamila Zalewskiego, ale nasz napastnik skutecznie wbija piłkę do siatki po dobitce. Niestety mimo wielu sytuacji podbramkowych Olimpii Zambrów nie udało się pokonać bramkarza gości w drugiej połowie spotkania.

Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok 1:2

bramki: Kamil Zalewski (42′) – Eryk Matus (29′ k), Maciej Mas (40′)

OLIMPIA Zambrów: Jakub Bieliński, Shun Shibata, Bartosz Ciborowski, Kamil Zalewski, Marcin Paczkowski, Przemysław Jastrzębski (kpt.), Michał Steć, Patryk Malinowski, Rafał Kalinowski, Marek Wasiluk, Dawid Pietkiewicz (60′ Dominik Wasiak)

JAGIELLONIA II Białystok: Xavier Dziekoński, Andrzej Kadlec, Jan Majsterek, Jakub Płoszkiewicz (kpt.), Mikołaj Nawrocki, Bartosz Bayer, Maciej Mas, Maciej Bortniczuk, Bartosz Bida, Eryk Matus, Szymon Pankiewicz.

żółte kartki: Patryk Malinowski – Szymon Pankiewicz, Mikołaj Nawrocki

Sędzia główny: Patryk Adamczyk, asystenci: Bartłomiej Nowicki, Julia Bukarowicz (KS ŁZPN)