Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Zawodnik i trener Olimpii nominowani do „Żubra”

„Zambrowskie Żubry” to nagrody rozdawane w naszym mieście nieprzerwalnie już od 7 lat. W ósmej edycji do „Żubra” nominowane zostały postacie związane z naszym klubem: Zbigniew Stańczyk oraz Wojciech Kowalczyk.

Zbigniew Stańczyk został nominowany w kategorii „Upowszechnianie kultury fizycznej”. Aktualny sekretarz klubu jest równocześnie trenerem juniorów młodszych, którzy znakomicie radzą sobie w rozgrywkach ligowych. W zeszłym roku jego drużyna wzięła udział w prestiżowym turnieju w Opalenicy, natomiast w tym roku zwyciężyła w międzynarodowym turnieju halowym w Szczytnie.

Drugą postacią związaną z Olimpią Zambrów nominowaną do „Zambrowskich Żubrów” jest Wojciech Kowalczyk – zawodnik Olimpii. Poczynając od sezonu 2004/05 po dzień dzisiejszy jest najlepszym strzelcem zespołu w każdym kolejnym sezonie. W rundzie jesiennej sezonu 07/08 zdobył 10 bramek i jest aktualnie na 3. miejscu w klasyfikacji strzelców IV ligi podlaskiej.