2 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Olimpia zakończyła passę Motoru

W 24. kolejce Olimpia Zambrów pokonała na wyjeździe Motor Lubawa 2:1 (0:0). Dla gospodarzy była to pierwsza domowa porażka w tym sezonie. Fotorelację z meczu można obejrzeć klikając tutaj.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, a zawodnicy obu drużyn nie potrafili stworzyć sobie klarownych okazji do zdobycia bramki. W zaciętym boju o każdy metr boiska piłkarzom nie przeszkodził nawet ulewny deszcz, który momentami padał nad lubawskim stadionem.

W drugiej odsłonie przewagę optyczną osiągnęli zambrowianie, jednak to oni jako pierwsi musieli wyciągać piłkę z siatki. W 56. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strąconą głową przez jednego z kolegów piłkę skutecznie w kierunku bramki skierował Adrian Wrześniak (akcja od 5:12 na filmie poniżej relacji). Olimpia z jeszcze większym animuszem ruszyła do odrabiania strat przeprowadzając liczne ataki na bramkę Motoru, co stosunkowo szybko przyniosło zamierzony efekt. W 69. minucie faulowany w polu karnym gospodarzy był Michał Poduch, a „jedenastkę” na bramkę pewnym strzałem zamienił Łukasz Grzybowski. Pięć minut później ładnym uderzeniem z 18 metrów popisał się Bartłomiej Dołubizna, który zaskoczył golkipera Motoru i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. W końcówce meczu „setkę” zmarnował wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Łukasz Wiśniewski.

W środowe popołudnie (9 maja) Olimpię czeka pojedynek z Dębem Dąbrowa Białostocka w ramach półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. „Biało-niebiescy” spotkanie rozegrają przed własną publicznością, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Motor Lubawa – Olimpia Zambrów 1:2 (0:0)
Bramki: Adrian Wrześniak 56′ – Łukasz Grzybowski 70′ (k), Bartłomiej Dołubizna 75′.

Motor: Osasiuk – Lipowski, Waląg, Święcki, Wrześniak – Jabłonowski, Zakierski (79′ Modrzewski), Dobroński (60′ Dymowski), Chodowiec (87′ Goniszewski), Kłosowski (73′ Maśkiewicz) – Piceluk.

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Jóźwiak, Zalewski, Szczepanik – Hryszko, M. Kuczałek (84′ Wiśniewski), Dołubizna, Butkiewicz, Grzybowski – Poduch.

Sędzia: Krzysztof Szczypiński (Olsztyn). Liniowi: Piotr Szczypiński, Rafał Rabczyński.