2 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Pechowy tydzień Olimpii

W wyjazdowym spotkaniu 25. kolejki III ligi Olimpia Zambrów przegrała w Morągu 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla morążan zdobył w kontrowersyjnych okolicznościach Paweł Galik w 65. minucie meczu.

Spotkanie poprzedzono minutą ciszy, aby uczcić pamięć zmarłego piłkarza drugoligowego Jezioraka Iława – Iwo Zubrzyckiego. Jego ciało zostało odnalezione przed południem w dniu meczu w iławskim jeziorze Mały Jeziorak. Występujący w przeszłości m.in. w ŁKS-ie Łomża i Jagiellonii Białystok pomocnik miał 28 lat.

W podstawowym składzie Olimpii zabrakło kontuzjowanego stopera Grzegorza Jóźwiaka, który nabawił się urazu na wtorkowym treningu. Od intensywnych ataków mecz rozpoczęli gospodarze. W 8. minucie piłka uderzona przez Pawła Galika trafiła w poprzeczkę zambrowskiej bramki. Zespołowi Olimpii plany mocno pokrzyżowała sytuacja z 20. minuty, gdy kontuzję odniósł kolejny podstawowy stoper – Łukasz Piłatowski. Wobec defitytu obrońców w kadrze Łukasza Piłatowskiego na boisku zastąpił pomocnik Bartłomiej Dołubizna. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kluczowa dla losów spotkania akcja miała miejsce w 56. minucie, gdy w środku pola uderzony łokciem został Bartłomiej Dołubizna. Piłkę przejął wówczas Paweł Galik, który podciągnął z futbolówką pod bramkę Olimpii i precyzyjnym strzałem pokonał Piotra Czaplińskiego. „Biało-niebiescy” od razu przystąpili do odrabiania strat. W 71. minucie z groźnym strzałem Michała Poducha poradził sobie Przemysław Matłoka. Kwadrans później uderzenie Mateusza Butkiewicza z rzutu wolnego okazało się minimalnie niecelne. W końcówce dwukrotnie w polu karnym gości faulowany był Bartłomiej Dołubizna, jednak w obu przypadkach gwizdek arbitra milczał.

– Mamy za sobą bardzo pechowy tydzień. Nie zasłużyliśmy na porażkę, ponieważ w drugiej połowie zdeklasowaliśmy rywali, choćby pod względem posiadania piłki. W odniesieniu zwycięstwa przeszkodził nam również sędzia, który nie zauważył łącznie trzech fauli na Bartku Dołubiźnie. Pomimo porażki, jestem podbudowany postawą zespołu, który prezentował się korzystnie mając na uwadze ciężki środowy mecz z Dębem. Dzisiaj urazu stawu skokowego nabawił się Łukasz Piłatowski i prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie – podsumował sytuację Krzysztof Zalewski, trener Olimpii Zambrów.

Huragan Morąg – Olimpia Zambrów 1:0 (0:0)
Bramka: Paweł Galik 56′.

Huragan: Matłoka – G. Naczas, A. Naczas, Strach, Lipka – Boczko, Galik, Kierstan (78′ Płoszczuk), Błażewicz (84′ Gagat), Mędrzycki – Czorniej (89′ Brzuziewski).

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Piłatowski (20′ Dołubizna), Grzybowski, Zalewski – Hryszko, M. Kuczałek, D. Kuczałek, Trzaska – Butkiewicz, Jaworowski (55′ Poduch).

Żółta kartka: Michał Hryszko (Olimpia).

Sędzia: Tomasz Wira (Elbląg).