2 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Udany powrót Tomasza Jakuszewskiego

W 1. kolejce III ligi Olimpia Zambrów pokonała na własnym obiekcie Tura Bielsk Podlaski 2:0 (0:0). Obie bramki dla „biało-niebieskich” zdobył powracający do zespołu Tomasz Jakuszewski.

Początek meczu należał do zespołu Tura Bielsk Podlaski, który przez pierwszy kwadrans przeprowadził kilka groźnych akcji pod bramką gospodarzy. W 2. minucie Artur Kiszko popędził lewą flanką i dośrodkował w pole karne, jednak na linii piątego metra futbolówkę przejął Łukasz Piłatowski i wybił ją na połowę rywala. Trzy minuty później stratę w środkowym sektorze boiska zanotowała Olimpia, a sytuację uratował dobrze ustawiony Paweł Olszewski. W 7. minucie z dystansu na bramkę Piotra Czaplińskiego uderzał Maciej Kesler. W 10. minucie Michał Hryszko przeprowadził akcję lewą stroną boiska, „wkręcił” obrońcę i dośrodkował w pole karne rywala, a Tomasz Jakuszewski uderzył głową obok słupka. W 13. minucie ze strzałem Jakuszewskiego poradził sobie golkiper Tura. Po intensywnym pierwszym kwadransie w kolejnych dwóch na boisku wiało nudą, a zawodnicy obydwu drużyn nie stworzyli wartych odnotowania sytuacji podbramkowych.

W 48. minucie z kąśliwym strzałem Macieja Soleckiego bez kłopotów poradził sobie Piotr Czapliński. Olimpia objęła prowadzenie w 57. minucie, gdy dośrodkowanie Bartosza Wyrzykowskiego z prawej strony boiska spożytkował Tomasz Jakuszewski, który efektownym uderzeniem głową pokonał zdezorientowanego bramkarza gości. Po zdobyciu bramki zambrowianie nabrali apetytu na kolejne trafienia i coraz częściej gościli w polu karnym Tura. W 71. minucie na 22 metrze faulowany był Tomasz Jakuszewski, który chwilę później wymierzył sprawiedliwość pokonując bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego bezradnego Rafała Sosnowskiego. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali przebieg gry i przeprowadzali sporadyczne akcje koncentrując się na rozbijaniu ataków szukających kontaktowego trafienia rywali.

Olimpia Zambrów – Tur Bielsk Podlaski 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Jakuszewski 57′, 72′.

Olimpia: Czapliński – Olszewski (90′ Poduch), Piłatowski, Szóstko, Szczepanik – Hryszko, M. Kuczałek, Gogol, Zalewski (28′ Wyrzykowski, 66′ Butkiewicz) – Jakuszewski, Zapolnik (78′ Jaworowski).

Tur: Sosnowski – Kulikowski, Chilikiewicz, Klemensowicz (78′ K. Jakubowski), Gudewicz, Kesler (82′ Pieczywek), Car, M. Jakubowski, Kiszko (74′ Iwaniuk), Murawski, Solecki (66′ Żero).

Żółte kartki: Piłatowski, Gogol (Olimpia) – Klemensowicz, Kesler (Tur).

Sędzia: Radosław Jemielity (Białystok). Liniowi: Łukasz Sikora, Michał Czarnecki.