2 maja 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Porażka Olimpii w Mrągowie

W wyjazdowym spotkaniu w ramach 2. kolejki III ligi Olimpia Zambrów przegrała z Mrągowią Mrągowo 0:1 (0:0). Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Mariusz Machniak.

W pierwszej połowie najlepszą okazję do pokonania golkipera Mrągowii miał młody napastnik Olimpii – Kamil Zapolnik, który spudłował z ośmiu metrów. Drużyny toczyły wyrównany bój stwarzając największe zagrożenie pod bramką rywali po stałych fragmentach gry.

Zwycięska bramka dla Mrągowii padła pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Zambrowianie zanotowali stratę w środku boiska, a szybką akcję gospodarzy skutecznie sfinalizował Mariusz Machniak, który uderzeniem w długi róg pokonał Piotra Czaplińskiego. Do momentu utraty gola spotkanie było bardzo wyrównane z lekkim wskazaniem na Olimpię. Stracona bramka pobudziła piłkarzy Zambrowskiego Klubu Sportowego, którzy do końca meczu posiadali zdecydowaną przewagę, której nie udało się niestety udokumentować zdobyczą bramkową.

Po dwóch kolejkach Olimpia Zambrów zajmuje ex equo z Sokołem Ostróda siódme miejsce w ligowej tabeli, natomiast Mrągowia Mrągowo spadła z pierwszej na drugą lokatę. W 3. kolejce, którą zaplanowano na najbliższą środę (22 sierpnia) zambrowianie przed własną publicznością podejmą w derbach byłego województwa łomżyńskiego zespół ŁKS 1926 Łomża.

Mrągowia Mrągowo – Olimpia Zambrów 1:0 (0:0)
Bramka: Mariusz Machniak 50′.

Mrągowia: Osmański – Kudan, Grala, Miąsko (71′ Ludwiczak), Kościuczuk (71′ Żbikowski) – Majak, Sobótka, Aziewicz, Kuśnierz, Dzierbicki – Machniak (90′ Sosna).

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Piłatowski, Szóstko, Szczepanik – Hryszko (71′ Trzaska), M. Kuczałek, Gogol (74′ Jaworowski), Butkiewicz – Jakuszewski, Zapolnik.

Żółte kartki: Grala, Aziewicz, Dzierbicki (Mrągowia) – Olszewski, Szóstko (Olimpia).

Sędzia: Andrzej Patrejko (Olsztyn).