21 lutego 2024

Olimpia Zambrów

Zambrowski Klub Sportowy Oficjalna Strona

Po 3 punkty do Nowego Miasta Lubawskiego

Piłkarze Olimpii Zambrów rozegrają 23 maja kolejny mecz runy jesiennej I grupy III ligi. W spotkaniu 30. kolejki na wyjeździe zmierzą się z Drwęcą Nowym Miastem Lubawskim. Początek meczu zaplanowano na godz. 17:00.

Olimpia, z 41 punktami na koncie, jest obecnie 9. w tabeli ligowej. Z kolei Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, z 36 punktami na koncie, plasuje się obecnie na 12. pozycji w ligowym zestawieniu.

Zimą w ekipie Drwęcy doszło do istnej rewolucji. Na skutek wycofania się głównego sponsora, z tego klubu uciekli niemal wszyscy najważniejsi piłkarze, a kadrę uzupełniono co zdolniejszymi juniorami. Jedynym wyróżniającym się zawodnikiem, który nie opuścił tonącego okrętu, jest Grzegorz Domżalski. Przesunięty do ataku 34-latek strzelił wiosną już sześć goli.

Sam Domżalski nie jest jednak w stanie w pojedynkę ciągnąć drużyny. Widać to w bilansie tej rundy: jedno zwycięstwo, pięć remisów i sześć porażek. Warto jednak oddać naszemu najbliższemu rywalowi, że… w ostatnich trzech meczach zdobył cztery punkty, a więc „oczko” więcej od Olimpii.

Patrząc na sytuację obu ekip w tabeli ciężko jest wskazać faworyta. Biorąc jednak pod uwagę przedwiosenne roszady kadrowe w Drwęcy oraz wyniki tego klubu w tym roku wydaje się, że większe szanse na zwycięstwo powinna mieć Olimpia.